x
Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi
Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

Madde - 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde - 2
SATICI BİLGİLERİ
Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ

Madde - 3
ALICI BİLGİLERİ:
Tüm üyeler: Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ Firmasının e-ticaret mağazası http://www.4genithalat.com'a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde - 4
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5
GENEL HÜKÜMLER:
5.1 - Alıcı, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ sorumlu tutulamaz.
5.4 - Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'ne ödememesi halinde, alıcı kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü üç (3) iş günü içinde Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'ne göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
5.7 - Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ yedi (7) gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ sorumlu tutulamaz.
5.8 - Alıcı ve/veya alıcının teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'ne, alıcı tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak yedi (7) gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ tarafından karşılanır. Böyle bir durumda yedi (7) günlük sürenin dolması halinde, alıcı teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.
5.9- İş bu sözleşme, alıcı tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirildikten sonra) uyelik@4genithalat.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.

Madde - 6
CAYMA HAKKI:
Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde 4gen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'ne faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'ne gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde ürün bedelinin alıcının kredi kartı hesabına iade edilmesi için Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli alıcıya aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Madde - 7
YETKİLİ MAHKEME:
İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile alıcının veya Dörtgen Dış Ticaret Mümessillik ve Pazarlama LTD ŞTİ'nin yerleşim yerindeki tüketici mahkemeleri yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, alıcı iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır

YAKUPLU MERKEZ MAHALLESİ. HARREYET BULVARI NO:47 / 4 YAKUPLU- BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL Telefon: +90 212 871 43 50 Fax : +90 212 871 43 51 E-mail: info@4genithalat.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.